Tlen ma bardzo duże znaczenie we wspomaganiu zdrowienia z bardzo wielu chorób.  Odżywia komórki, oczyszcza z bakterii , wirusów i toksyn, powoduje namnażanie komórek macierzystych (nawet do 700% więcej niż przebywając w normalnych warunkach). Tlen wpływa na leczenie chorób mózgu. Badania wykazały, że wszelkie choroby neurologiczne są wynikiem zaburzeń metabolizmu komórek nerwowych. Mózg musi być dobrze dotleniony, żeby dobrze pracował. Tlen sprzyja więc leczeniu takich chorób jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, migrena, autyzm. W podwyższonym ciśnieniu pomaga w walce z chorobami zakaźnymi, z powodzeniem jest stosowany w chorobach takich jak borelioza i odkleszczowe zapalenie mózgu. Ma wielkie znaczenie w profilaktyce nowotworowej. Tam, gdzie dochodzi tlen, nie może powstać rak – Otto Warburg za to odkrycie otrzymał Nagrodę Nobla.

Podwyższone ciśnienie powoduje, że tlen łatwiej rozpuszcza się w osoczu krwi, przez co szybciej i w większym stopniu wnika do tkanek i komórek. Wyż atmosferyczny poprawia samopoczucie, szczególnie sprzyjając poprawie komfortu życia meteopatów. Terapia podwyższonym ciśnieniem powoduje wzrost produkcji kolagenu i elastyny, ułatwiając likwidację cellulitu i wygładzając skórę.

Dwutlenek węgla umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka, ułatwiając odłączenie tlenu w naczyniach włosowatych. Aby dotlenić organizm na poziomie komórkowym, we krwi tętniczej musi być odpowiednia ilość tlenu i dwutlenku węgla, ponieważ te gazy działają synergicznie. Prawidłowość tych procesów utrzymuje zdrowie w równowadze i spowalnia  starzenie.  Kiedy poziom dwutlenku węgla znajduje się poniżej normy, następuje w organizmie chemiczna reakcja  (efekt Bohra), której rezultatem jest utrudnione przenikanie tlenu z krwi do tkanek. Przy wzroście CO2 automatycznie więcej tlenu uwalnia się do tkanek i komórek. Niedbór CO2 w organizmie człowieka przyczynia się do: odczuwania napięcia, drażliwości, bezsenności, uczucia strachu, stresu, chorób psychicznych, skurczów serca, omdleń, astmy, choroby wieńcowej, nadciśnienia, zawału serca, udaru mózgu, zwiększonego wydzielania śluzu i flegmy, obrzęku tkanki śluzowej.

Wodór zapobiega rozpadowi komórek ludzkich, przedłuża ich życie, jest silnym antyoksydantem, zwalczając wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia się wszystkich komórek ciała. Wodór korzystnie wpływa na procesy detoksykacyjne organizmu i zapewnia skuteczniejsze nawodnienie.

Dodatkowo podczas przebywania w komorze Normobaric Life mają Państwo możliwość picia zdrowej, oczyszczającej organizm wody RED-OX. Jest to doskonała,  obecnie najlepsza woda oczyszczająca organizm z toksyn i po chemioterapii, posiadająca pH 9.2, więc doskonale nadaje się do odkwaszania organizmu. Jest oczyszczona, zredukowana wodorem, posiadająca dzięki zawartości wolnego wodoru ujemny potencjał  Redox (-420 ORP), bogactwo elektronów w celu zneutralizowania wolnych rodników, przyczyniających się do powstawania chorób i starzenia się organizmu. Im niższy potencjał Redox ma płyn, tym większą ma zdolność do łączenia się z elektronami, występującymi w wolnych rodnikach. Dla porównania sklepowa woda butelkowa ma potencjał Redox +300 ORP, a bieżąca woda z kranu +390 ORP. Lista korzyści płynących ze spożywania wody RED-OX  jest bardzo długa. Dostarczanie do organizmu dawki wodoru: 

  • skutecznie nawadnia organizm
  • poprawia efektywność treningów sportowych
  • utrzymuje homeostazę organizmu
  • poprawia odporność komórek
  • korzystnie wpływa na metabolizm
  • wykazuje działanie anti-ageing

Uzdrawiające właściwości wody z aktywnym wodorem zostały potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne dr Hidemitsu Hayashiego w Japonii.